Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Profesorka Dvořáková: Vláda pohrdá chudými. Lidé se ozvali

Profesorka Dvořáková: Vláda pohrdá chudými. Lidé se ozvali
Vladimíra Dvořáková | zdroj: Mediafax

Sobotní motto protestů proti vládě „demokracie vypadá jinak“ pořádně zvedlo ze židle ministra financí Miroslava Kalouska, který označil za nestoudné volat po změně systému právě 17. listopadu. Politoložka Vladimíra Dvořáková namítá, že lidé na demonstraci vyjadřovali především kritiku toho, jak se politici chovají a jak pohrdají běžnými lidmi.

Kdo jiný by se měl z politiků ozvat proti sobotním demonstracím namířeným proti stávající vládě Petra Nečase než ten, kdo je jejím největším symbolem. Ministr financí Miroslav Kalousek se chopil po svém hlavního hesla protestů „demokracie vypadá jinak“ a vzkázal nespokojencům, zda si tedy přejí „komunistický demokratický centralismus“. To, v čem žijeme, je podle politického matadora „standardní demokracie“ a volat po změně právě 17. listopadu dokonce nestoudné.

Přidal se i senátor ODS Jaroslav Kubera, který přirovnal některé účastníky sobotní demonstrace platformy Stop vládě ke stoupencům Adolfa Hitlera. A hlavní heslo protestů hnulo žlučí i jednomu ze zakladatelů ODS a nyní politickému komentátorovi Petru Štěpánkovi. „Je to fakt síla, když banda soc-bolševických kreténů na Václaváku vykřikuje, že demokracie vypadá jinak,“ napsal na Facebooku.

Zdroje: