Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 0°C Polojasno

Profesor na média: Jen mystifikace. Začalo to s Nečasovým kabinetem

Profesor na média: Jen mystifikace. Začalo to s Nečasovým kabinetem
zdroj: Mediafax

Politici si leckdy stěžují, že by mohli v klidu dělat reformy, ale že skandály a krize zavinila média. Jan Jirák se spíš domlouvá, že se politikům zpočátku podařilo média do své hry zatáhnout. Krizi však zavinilo hlavně chování politiků.

„Sotva se jedna kauza předestře, druhý den ji její aktéři prohlásí za mystifikaci," všímá si Jirák nového jevu v české politice.

Je současná politická krize jen mediálním obrazem? „Do jisté míry se to dá říct o jakémkoliv sociálním a politickém jevu. Už ze samé povahy věci, že se mu média věnují a přes média je uchopen i veřejností. Ale je fakt, že na začátku té naší politické krize do ní média vstoupila více, než by bylo zdrávo," tvrdí pro ParlamentníListy.cz profesor Jan Jirák z Centra pro mediální studia.

Média nepřiznala, že citlivé informace jim někdo strčil po „rohožku"

Podle Jiráka totiž na počátku české vládní krize byla média neopatrná, když neuváděla zdroje svých informací. „Teď už jsou média opatrnější, ale na počátku evidentně brala vše, co jim kdo podsunul. Tím pádem vykládala senzační informace jako redakcí ověřené pravdy. Teď už se média snaží důsledněji zveřejňovat, odkud co mají," všímá si Jirák.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma