Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Padá klec. Bártu se prý chystá obvinit policie

Padá klec. Bártu se prý chystá obvinit policie
zdroj: Mediafax

Policie je připravena obvinit Víta Bártu z korupce. Mocný muž Věcí veřejných je podezřelý z uplácení svých stranických kolegů Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí. Bárta vše ale popírá. Podle jeho slov se jednalo jen o přátelskou půjčku. O té ale neexistují žádné záznamy.

V dubnu měl Bárta předat Škárkovi v obálce 170 tisíc korun. Ten se však s obviněním z korupce obrátil na policii. O pár dní později se stejným obviněním přišla i Kristýna Kočí.

Vyšetřovatelé, kteří se případem zabývají, jsou však jiného názoru. Jsou přesvědčeni o tom, že peníze v obálce byly úplatek za loajalitu. Protikorupční služba informace odmítá komentovat.

„Vyšetřování ještě nebylo ukončeno a k jeho průběhu se v tuto chvíli nebudeme vyjadřovat," vyjádřil se pro server Aktuálně.cz šéf protikorupční služby Tomáš Matinec. Policie má na prověření kauzy čas do půli července. Případ se ale chystají žalobcům s návrhem na obvinění předat už koncem června.

Vít Bárta se k vyšetřování rovněž odmítl vyjádřit.

"Já to nebudu nijak komentovat. Mám informace a názory na to různé, i protichůdné."

Obvinění z úplatkářství popřel již dříve s tím, že se jednalo jen o půjčku, kterou chtěl pomoci svým kamarádům a kolegům ze strany. Není ale jasné, proč by si své peníze nepojistil žádnými smlouvami.

Celý článek na ParlamentniListy.cz