Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Přečtěte si. Paroubek napsal papeži dopis o církevních restitucích

Přečtěte si. Paroubek napsal papeži dopis o církevních restitucích
Jiří Paroubek | zdroj: Mediafax

Vůdce národních socialistů Jiří Paroubek dnes napsal dopis papeži Františkovi. Vyjádřil mu podporu v jeho dosavadních postojích a přání, že bude v nastoleném kursu pokračovat. Vlastním důvodem jsou však české církevní restituce.

Paroubek oceňuje papežův důraz na podporu chudých a volání po návratu k prostotě. „Ačkoli jsem členem jiné křesťanské církve, Církve československé husitské, s velkým potěšením sleduji všechna vyjádření Vaší Svatosti ohledně poslání katolické církve, k podpoře chudých a bezmocných na tomto světě a o návratu katolické církve k neokázalosti a prostotě,“ píše v dopise.

Restituce jsou gigantickým darem od státu

V souvislosti s těmito názory žádá Paroubek papeže o vyjádření k církevním restitucím. Restituce označuje za dar státu církvím, a to navíc za situace, kdy probíhá hospodářská krize, kvůli které vláda šetří právě na těch, k jejichž ochraně papež vyzývá.

„V dnešní době tak Česká republika na jedné straně šetří především na potřebných, snižuje sociální dávky chudým a nemocným a krátí důchody seniorům a na druhé straně poskytuje církvím gigantický dar v hodnotě desítek miliard Kč,“ vysvětluje Paroubek.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,250 26,350
USD 22,060 22,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma