Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Praha se promění v metropoli skateboardingu. Koná se jubilejní Mystic

Praha se promění v metropoli skateboardingu. Koná se jubilejní Mystic
Pedro Barros v akci | zdroj: Mystic

Do Prahy se na víkend sjedou legendy skateboardingu, aby se zúčastnily 20. ročníku legendární soutěže Mystic SK8 Cup. V novém street skateparku a obnoveném bowlu na Štvanici se předvede zhruba 150 profesionálních skateboardistů z 25 zemí. 

Mezi jezdci nechybí ani loňský vítěz ve streetu Ryo Sejiri, který naskočí rovnou do semifinále, a Greyson Fletcher, který loni zajel v Praze první místo v bowlu. V elitní skupině budou závodit mimo jiné Greg Lutzka, Chris Senn, Austin Seaholm či Christian Hosoi.

Už v pátek se konají předkvalifikační jízdy evropských skateboardistů, v sobotu jsou kvalifikace ve streetu a bowlu, finále se pojede v neděli stejně jako epická disciplína best trick, v níž jezdci předvádějí nejtěžší triky.

Nemalou zvědavost budí samotný skatepark, který postavil Mystic Constructions. Přinese prý "zcela jiný koncept, než na jaký byli jezdci a diváci v Mystic skateparku zvyklí".

"Park bude mít čtyři technické rohy a centrální pyramidu, každý roh nabídne jiné možnosti, které simulují všechny prvky ulice od náročných schodů a railů po gapy, boxy a bangy. Centrální překážka ve tvaru střechy je osazena zábradlím. Rychlost naberou jezdci na radiusech, které jsou nyní kolem celého skateparku, to umožňuje plynulou jízdu," popisují pořadatelé Mysticu.

Kromě dokonalé skateboardingové přehlídky jde na Mysticu o pořádnou party. V sobotu rozpumpují Štvanici američtí Dirty Fences a britští rockeři ze Skindred, v neděli pak konopí na ostrově zasejí Wohnouti.

No a aby kultury nebylo málo, na Mysticu letos vystavuje losangeleský skateboardista a umělec Pat Ngoho. Takže pokud vás zajímá, jaký má skateboarding vliv na současnou popkulturu, určitě si nenechte výstavu s názvem 'Love and Guts' ujít. 

christian hosoi Christian Hosoi v akci | zdroj: Mystic

Zdroje:
Vlastní