Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes 2°C Jasno

Potrpíte si na pořádek? Dnes ho lze udržovat snadněji, než kdy dřív

Potrpíte si na pořádek? Dnes ho lze udržovat snadněji, než kdy dřív
zdroj: ThinkStock

Však to znáte: stačil měsíc a svátečně naklizená domácnost už zase vypadá, jako zákopy u Verdunu. Že má člověk rád pořádek ještě neznamená, že si ho dokáže udržet. Moderní doba naštěstí pomáhá nejen pořádkumilovným, ale také bordelářům.

Zatímco před dvaceti lety by ještě většina Čechů považovala vysávacího robota za sci-fi, dnes už se různí mechaničtí šikulové prohánějí řadou tuzemských domácností. Samozřejmostí jsou také myčky, ale moderní pomocníci se neomezují jen na bílé zboží a roboty.

Pokud se například bojíte otevřít šuplík, ve kterém máte pohřbené všemožné smlouvy s bankami, mobilními operátory nebo třeba s dodavateli energií, i tam vám jde nová doba na pomoc. Především pokrok na energetickém trhu nutí jednotlivé dodavatele modernizovat zákaznické služby.

Konec otravného papírování se blíží pomalu, ale jistě: namísto nepřehledných smluv a výpisů dnes u řady dodavatelů vše potřebné vyřídíte přes internetové zákaznické portály. Jejich pojetí se různí, ale obvykle z nich vyčtete jak základní informace o uzavřené smlouvě a aktuálním stavu plateb, tak i vaši dosavadní spotřebu, informace o odstávkách nebo časy levného proudu.

Dobře zařízený portál vám pak nabídne i vyřízení požadavků ohledně záloh, samoodečtů a klidně i přepisů smluv. S tímto pokrokem jde ruku v ruce také skutečnost, že samotná změna smlouvy nebo přechod k jinému dodavateli už nejsou žádnou černou magií, jako tomu donedávna bývalo.

V tomhle ohledu vám nejlépe pomůže srovnávací portál Srovnam.cz. Na základě PSČ a odhadu vaší spotřeby – žádné osobní údaje nejsou třeba – vám vypíše nabídky všech dodavatelů, dostupných pro vaše odběrné místo, a porovná nejenom jejich cenu, ale také klíčové podmínky nabízených smluv. Pokud v nabídkách energií obecně tápete, na Srovnam.cz budete mít do minuty jasno.

Je pravda, že zrovna bordelářům ani takhle jednoduchá pomoc nemusí udělat radost – přijdou totiž o poslední výmluvu, proč mít doma nepořádek...

Zdroje: