Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Popelka nezvládl obhájit kritický postoj k situaci v zemi, koktal a vykrucoval se

Popelka nezvládl obhájit kritický postoj k situaci v zemi, koktal a vykrucoval se
zdroj: tisková zpráva

Demonstrující z Holešovské výzvy vyčítali České televizi, že nedává tomuto hnutí dostatečný prostor. Páteční Hyde Park to měl napravit. Jeho hostem byl totiž jeden z iniciátorů výzvy Slávek Popelka. Místo pohodové debaty ho ale čekalo hodinové grilování, během něhož nebyl schopný jasně odpovědět téměř na žádnou z položených otázek.

„Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi“ je hlavní myšlenkou Holešovské výzvy. V zájmu tohoto hesla vyrazily ve čtvrtek do ulic tisíce lidí. V pátečním Hyde Parku se však Slávek Popelka dál než za tuto frázi dostat nedokázal.

Svůj díl na tom měl i moderátor Daniel Takáč, který si grilování rozzlobeného občana vyloženě užíval. Toho si všimli i diváci. Kromě vyhrocených vulgárních invektiv na moderátorův výkon padaly v průběhu pořadu na facebookových stránkách názory jako tento: „Pan Takáč by mohl svůj ostrovtip předvést, až bude mít příště ve studiu třeba Kalouska nebo nějakou jinou těžší váhu. Tohle grilování chudáka mi přijde prostě nevkusné.“

Na druhou stranu, také velká část diváků uznala, že neschopnost pana Popelky odpovědět na jakoukoliv otázku nebyla způsobená jen agresivitou moderátora. „Obávám se, že to není zákeřnými otázkami pana Takáče ale neschopností toho druhého. Ono stačí, když řekl, že neví, jestli byl u voleb a koho volil, tenhle člověk chce nabízet nějakou alternativu současnému stavu?!“ píše například Martin Šmíd.