Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Politici šetří, ale ne na sobě. Loni procestovali 55 milionů

Politici šetří, ale ne na sobě. Loni procestovali 55 milionů
zdroj: tisková zpráva

"Obyčejní" Češi si utahují opasky, zatímco představitelé státu mají desítky milionů na to, aby létali po světě. Tak se dá zkratkovitě popsat závěr přehledu nákladů na zahraniční cesty politiků.

Ač Českem zmítá ekonomická krize, kvůli které je nutné šetřit napříč všemi resorty, politici si z ní příliš hlavu nedělají.

Rozhazovačný Fischer

Za zahraniční cesty totiž utrácí desítky milionů korun. Jen loňský účet za cesty prezidenta, premiéra a ministra zahraničí se vyšplhal na 55 milionů. 17,6 milionů přitom dokázal procestovat jen za půl roku šéf úřednické vlády Jan Fischer.

Podle deníku Právo tak překonal i Václava Klause, jehož cesty za celý rok vyšly na 12,7 miliónu korun. Stejně stálo i sedmnáct cest, které loni absolvoval ministr zahraničí Fischerovy vlády Jan Kohout. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) „prolétal" zatím jen 7,7 miliónu korun.

„Politik skoro nepřetržitě cestuje. Mnohé cesty jsou krátké a jakékoli dojmy, které při nich člověk získává, jsou opravdu jenom ,z rychlíku‘," vysvětloval loni Klaus, proč jsou náklady za cesty politiků tak vysoké.

Celý článek na parlamentnilisty.cz