Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Policista potřeboval záminku k zatčení. Řidiči proto skočil na sklo

Policista potřeboval záminku k zatčení. Řidiči proto skočil na sklo
Prasklé čelní sklo (ilustrační foto) | zdroj: ThinkStock

Argentinský policista Juan Torales potřeboval záminku, proč zatknout stávkující zaměstnance společnosti Lear Company. Neváhal tak skočit na čelní sklo auta, které jelo kolem. Skutálel se z něj a poté nechal řidiče tvrdě zatknout. Incident ale někdo natočil a když se video dostalo na internet, Torales byl propuštěn.

Zaměstnanci společnosti Lear Company, která vyrábí autodíly, protestovali v Argentině proti propouštění. Policie proti stávkujícím chtěla zakročit, neměla ovšem důvod. Policista Juan Alberto Lopez Torales se tak rozhodl nějaký důvod si jednoduše vymyslet. Skočil proto na vozidlo, které zrovna pomalu projíždělo kolem něj.

Když se skutálel na zem, přední sklo bylo prasklé. Jeho kolegové již na nic nečekali a řidiče Christiana Romera vytáhli ven a spoutali. Žena sedící na místě spolujezdce se sice snažila Romera chránit, neměla ovšem proti policistům šanci. V želízkách ho odvedli na stanici, kde byl obviněn z napadení veřejného činitele.

Když se video dostalo do tamních médií, vyvolalo skandál. Zasahující policista i několik jeho kolegů bylo propuštěno ze služby.

zdroj: YouTube

Zdroje:
Austrian Times