Pehe se nemůže divit, když je levičák, neláme si hlavu Kubera

- Aktuality autor: red

Během křtu monografie o prezidentu Václavu Klausovi musel její autor, politolog Jiří Pehe, čelit verbálním útokům několika členů sdružení Akce D.O.S.T. ParlamentníListy.cz mapovaly, zdali se něco podobného stalo také našim zákonodárcům.

zdroj: Archiv

 

Jiří Pehe pokřtil o víkendu monografii o hlavě České republiky, prezidentu Václavu Klausovi. Před kavárnou, kde prvně svou knihu "Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech" představil, narušili průběh autogramiády příznivci konzervativního sdružení Akce D.O.S.T, která brojí především proti Evropské unii. Na transparentu Peheho označili za zemského škůdce. Stejné heslo na ulici pak vykřikovali. Autora monografie osočili, že je kolaborantem s Evropskou unií a vlastizrádcem.

"Osobně jsem to neviděl, ale stěžovali si mně lidé. Je velmi zvláštní protestovat proti knize, kterou ani nečetli. Jsme přeci demokratická země," neskrýval údiv Pehe v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a podivil se nad smýšlením protestujících. "Poukazuje to na nedospělost společnosti. Těžko bych našel zemi, kromě některých islámských zemí, kde by se protestovalo proti knize, kterou dotyční ani neznají," dodal Pehe.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

 

Tagy: kubera Teplice pehe