Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Pehe se nemůže divit, když je levičák, neláme si hlavu Kubera

Pehe se nemůže divit, když je levičák, neláme si hlavu Kubera
zdroj: Archiv

Během křtu monografie o prezidentu Václavu Klausovi musel její autor, politolog Jiří Pehe, čelit verbálním útokům několika členů sdružení Akce D.O.S.T. ParlamentníListy.cz mapovaly, zdali se něco podobného stalo také našim zákonodárcům.

 

Jiří Pehe pokřtil o víkendu monografii o hlavě České republiky, prezidentu Václavu Klausovi. Před kavárnou, kde prvně svou knihu "Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech" představil, narušili průběh autogramiády příznivci konzervativního sdružení Akce D.O.S.T, která brojí především proti Evropské unii. Na transparentu Peheho označili za zemského škůdce. Stejné heslo na ulici pak vykřikovali. Autora monografie osočili, že je kolaborantem s Evropskou unií a vlastizrádcem.

"Osobně jsem to neviděl, ale stěžovali si mně lidé. Je velmi zvláštní protestovat proti knize, kterou ani nečetli. Jsme přeci demokratická země," neskrýval údiv Pehe v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a podivil se nad smýšlením protestujících. "Poukazuje to na nedospělost společnosti. Těžko bych našel zemi, kromě některých islámských zemí, kde by se protestovalo proti knize, kterou dotyční ani neznají," dodal Pehe.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma