Opilým policistům nastávají v Rusku těžké časy. Působili příliš mnoho nehod

- Aktuality autor: red

Podniky, ve kterých se podává alkohol, nesmějí navštěvovat policisté ve Voroněži na jihozápadě Ruska. Mají také zakázáno v pozdních večerních hodinách řídit. Způsobují příliš dopravních nehod, a proto si vysloužili speciální opatření, v Rusku zatím nevídané.

Ruské ozbrojené složky.

Ruské ozbrojené složky.,zdroj: Profimedia.cz

Zaměstnanci policie voroněžské oblasti byli nuceni podepsat dokument, ve kterém se zavazují dodržovat nová bezpečnostní opatření. V jakoukoliv denní dobu nesmějí navštěvovat restaurace, které podávají alkohol, a nesmějí po desáté hodině večer řídit soukromý automobil. Důvodem je řada závažných dopravních nehod z nedávné doby, jejichž viníky byli značně opilí policisté.

Jak uvádí deník Kommomolskaja pravda, historicky první "protialkoholové nařízení" vyvolalo údiv mezi policisty v celé zemi. Nová pravidla se nelíbí samotným policistům a o jejich právoplatnosti pochybují i právníci.

Problém alkoholismu mezi Rusy je obecně známý. Pokoušel se proti němu bojovat od poloviny 80. let i poslední sovětský vůdce Michail Gorbačov. Současný prezident Vladimir Putin i premiér Dmitrij Medveděv patří rovněž k odpůrcům tohoto zlozvyku.

Tagy: Rusko policie diktatura vodka retardace

Zdroje: ČTK