Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Onemocnění dospělo do konečné fáze. Chávez se možná nedožije voleb

Onemocnění dospělo do konečné fáze. Chávez se možná nedožije voleb
zdroj: Profimedia.cz

Venezuelský prezident Hugo Chávez má rakovinu v pokročilém stadiu. Napsal to server HDNet s odkazem na zdroj z blízkého okolí prezidenta, který je dobře obeznámen s jeho zdravotním stavem. Ten tvrdí, že metastáze napadly podpůrnou tkáň prezidentova těla a Chávezovi tak zbývá jen pár měsíců života.

Prognóza nedává Chávezovi velké naděje ani na to, že se dočká podzimních voleb, v nichž se hodlá ucházet o znovuzvolení. Chávez podle informátora nebude žít déle než pár měsíců. HDNet upozornil, že tvrzení nemá potvrzené jinými zdroji.

Hugovi Chávezovi lékaři na Kubě v minulých měsících odstranili dva zhoubné nádory v pánevní oblasti. Podle zpráv amerického analytického střediska Stratfor ale Kubánci loňskou první operaci zfušovali a na místo museli být rychle povoláni ruští specialisté, aby zákrok dotáhli do zdárného konce.

Chávez se na veřejnosti příliš neukazuje, i když popírá, že rakovina je smrtelná. Španělský deník už dříve napsal, že metastáze zasáhly tlusté střevo, páteř i kosti a prezident má před sebou možná jen měsíce života.

Prezidentské volby ve Venezuele jsou plánované na 7. října. Socialista Chávez v průzkumech vede.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma