Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Okamurův úsvit může dostat Českou republiku z nejhoršího, tvrdí rebel Fiala

Okamurův úsvit může dostat Českou republiku z nejhoršího, tvrdí rebel Fiala
Radim Fiala | zdroj: Mediafax

Nezávislý poslanec Radim Fiala, který vloni vystoupil z ODS, poskytl ParlamentnímListům.cz vysvětlení, proč podporuje hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury, ve kterém se přímo angažuje. Prozradil i některé programové priority hnutí.

Podle poslance Fialy je hnutí Úsvit přímé demokracie odpovědí na celkovou krizi, ve které se naše společnost nachází: „Politika odhodila programy a stala se pouze nástrojem k ovládnutí peněz z daní občanů. Česká republika potřebuje zásadní změny, jinak skončíme jako občané Kypru. Ve frontě před krachující bankou budeme prosit o zbytek našich celoživotních úspor. V této zemi se od listopadu 1989 střídají vlády levice a pravice. Výsledky těchto vlád jsou dnes podobné. Rostou veřejné dluhy a rostou daně, které občané a podnikatelé platí.“

Vysoké daně a zadlužení nás ničí

Podle Fialy vysoké daně ničí svobodu podnikání a dluhy ničí naši budoucnost. „Nechci ztratit naději na lepší budoucnost pro své děti. Potřebujeme zásadní změnu! Podpořím cíle hnutí, se kterými vystoupil Tomio Okamura a považuji za reálné a funkční změny politického systému navržené v knize Úsvit ekonoma Pavla Kohouta,“ vysvětluje Fiala.

Fiala chce společně s hnutím řešit zadlužování České republiky vytvořením účinné ústavní brzdy, která zastaví další růst dluhu. Hnutí odmítá další zvyšování daní.

„Růst veřejného dluhu i zvyšující se daně jsou důsledkem absence odpovědnosti politiků za důsledky jejich rozhodnutí. Proto změny politického systému, které zvýší odpovědnost politika před občany, budou pomáhat řešit problémy fiskální a ekonomické krize, ve které se ČR nachází. Musíme se probrat z iluze, že jednoho dne ekonomická krize sama od sebe skončí. Tato krize sama nevznikla a sama neskončí. Zavinila ji politická nezodpovědnost a pokud ji chceme ukončit, musíme ji nahradit politickou odpovědností za hospodaření s veřejnými prostředky,“ říká Fiala.

Zdroje: