Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Okamura: Jako národ pošlapeme každého, kdo se snaží o změnu

Okamura: Jako národ pošlapeme každého, kdo se snaží o změnu
Tomio Okamura | zdroj: Mediafax

Senátor a momentálně vyřazený kandidát na prezidenta Tomio Okamura se rozhodl jít do politiky proto, aby Českou republiku změnil. Vadí mu rozkrádání státního majetku, zvyšující se daně i vysoký věk odchodu do důchodu. Proto chce zastávat co nejvyšší mandát, aby podle svých slov mohl uskutečnit své vize.

"Neměl jsem ambici být politik. Když ale vidím něco, co se mi nelíbí, tak se snažím přijít s řešením, jak to změnit. A jelikož mi už bylo čtyřicet a jsem nezávislý nestraník, nemám jinou možnost, než kandidovat na senátora nebo prezidenta," říká v sobotním rozhovoru pro deník Právo Okamura.

Jelikož toho chce ale Okamura změnit v České republice co nejvíc, rozhodl se záhy po svém zvolení na post senátora kandidovat i na prezidenta. "Mým cílem ale není funkce, funkce je nástroj, jak mohu uskutečnit své vize. Proto potřebuji co největší vliv a nejsilnější mandát," upřesňuje. Zároveň přiznává, že ve své snaze naráží na překážky, které mu kladou nejenom lidé, ale i média.

"Potíž je ale nejen to, že jako národ nadáváme v hospodě a u televize, ale že pošlapeme každého, kdo se chce pokusit o změnu. K tomu se přidají média, která člověka dehonestují a která si pletou svobodu slova se svobodou lhát," stěžuje si Okamura. Jako politik pak sice podle svých slov více tíhne doleva, jde mu ale především o to, aby šla republika dopředu. "Nejde mi o to, zda někdo patří k levici či k pravici, ale chci lidi spojovat. Vždy podpořím jakékoli veřejné dobré řešení, i když ho navrhne KSČM nebo ODS, a stejně tak budu proti špatné myšlence," má jasno senátor.

Zdroje: