Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

ODS okradla obce o tři miliardy korun. Kalousek vypálil na partaj: Je to chucpe!

ODS okradla obce o tři miliardy korun. Kalousek vypálil na partaj: Je to chucpe!
zdroj: Mediafax

Ve středu prý ODS potopila koalicí dojednanou variantu přerozdělování výnosů z hazardu a ponechala část rozhodovacích pravomocí na loterijních firmách namísto na státu a obcích.

Ve čtvrtek pak předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura vysvětlil hlasovací „nedopatření" nejasnostmi mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem a zpravodajem rozpočtového výboru sněmovny, který pak doporučil ke schválení špatnou variantu přerozdělení.

ODS ve středu během hlasování o hazardu nerespektovala koaliční dohodu. Podle ní se měl loterijní odvod ve výši 20 procent z rozdílu mezi vsazenými a vyplacenými penězi rozdělit mezi stát a obce.

Bude na loterijních firmách, komu dají

Nakonec ale prošla možnost, kterou prosazoval rozpočtový výbor. Odvody z loterií se rozdělí mezi sport (tedy ministerstvo školství), obce a na veřejně prospěšné účely. To znamená, že o poslední třetině budou rozhodovat loterijní firmy pod dohledem ministerstva financí. ODS variantu prohlasovala spolu s poslanci opozice. TOP 09 reagovala jednoznačně: „Porušili jste koaliční dohodu," vzkázala strana "odéesce".

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma