O víkendu se výrazně ochladí, na hory se vrátí sníh

- Aktuality autor: red

Teplé jarní počasí, kdy teploty při jasné obloze přes den šplhají nad 15 stupňů, vystřídá na konci týdne citelné ochlazení. Na hory se vrátí sněhové srážky.

zdroj: Archiv

Studené počasí by pak mělo vydržet i na počátku příštího týdne, srážek bude ale postupně ubývat. Zatímco ve čtvrtek bylo ještě velmi teplo - v české metropoli například odpoledne naměřili 19 stupňů - koncem týdne by se měla alespoň na hory vrátit zima.

Už v pátek začne od severozápadu přibývat frontální oblačnost a postupně se přidá i slabý déšť. Srážky budou zpočátku sněhové jen na hřebenech hor. Maximální denní teploty ještě vyšplhají ke třinácti stupňům, v sobotu už ale bude sněžit nad 800 metrů a teploty spadnou pod deset stupňů.

Nejchladněji by mělo být v neděli, kdy by se teploty měly pohybovat hluboko pod normálem. V noci klesnou na 3 až -1 stupeň, přes den zůstanou jen mezi pěti a devíti stupni. Přidá se déšť, od 700 metrů nadmořské výšky bude sněžit. Podle serveru www.wetteronline.de by se déšť se sněhem měl objevit i v nižších polohách, například v Praze.

Na českých horách by měl připadnout čerstvý sníh, meteorologové budou ještě předpovědi upřesňovat. Na počátku dalšího týdne by se pak mělo postupně slabě oteplovat. Denní maxima ale zůstanou kolem deseti stupňů a na horách očekávají meteorologové nadále přeháňky ve formě sněhu.

Duben je jako měsíc po chladné zimě a teplejším březnu zatím průměrný. Loni byl naopak extrémně teplý. Měsíční průměrná teplota byla zhruba pět stupňů nad normálem.

Tagy: déšť počasí hory sníh