Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

O politickém přesvědčení mužů rozhoduje také to, jaké mají svaly

O politickém přesvědčení mužů rozhoduje také to, jaké mají svaly
Kulturista | zdroj: Mediafax

Podle nové studie publikované v časopise Psychological Science, kterou vypracovali Michael Petersen z Århuské univerzity a Daniel Sznycer z Kalifornské univerzity, může tělesná síla do jisté míry ovlivňovat politické názory. Zprávu přineslo aktuální vydání britského týdeníku The Economist.

Vědci předložili 486 Američanům, 223 Argentincům a 793 Dánům následující dvě tvrzení: "Bohatí by měli dávat více peněz těm, kdo na tom jsou hůře" a "Není spravedlivé, aby lidé platili daně a financovali tak veřejně prospěšné projekty". Lidé měli říci, nakolik s těmito tvrzeními souhlasí.

Očekávaný výsledek by byl, že chudší lidé budou pro přerozdělování peněz, zatímco bohatí proti. Ukázalo se však, že tomu tak je jen u žen. Chudší muži, kteří zároveň nebyli fyzicky silní, totiž často pro přerozdělování nebyli. Vědci si to vykládají pocitem pocházejícím z dávných dob, kdy fyzicky silní muži měli větší šanci na úspěch ve společnosti. Pokud jsou tedy fyzicky slabší, raději neriskují a "nedělají problémy".

Zdroje:
The Economist

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,700 21,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma