Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Nicki Minaj: Je Hitler víc než velký zadek?

Nicki Minaj: Je Hitler víc než velký zadek?
Americká zpěvačka Nicki Minaj se o své kvality nebojí podělit | zdroj: Profimedia

Americká zpěvačka Nicki Minaj se snaží vystoupit ze stínu vlastního zadku, který jí zajistil slávu a peníze. Chystá nové album a k zadku přidává ikonografii nacistické Třetí říše. 

Americká popstar původem z Trinidadu a Tobaga je nepochybně ženou mnoha talentů. Proslula jako zpěvačka, rapperka, herečka i podnikatelka. Chceme-li její úspěch měřit na peníze, za poslední čtyři roky jí její talenty vynesly v přepočtu minimálně miliardu korun.

Nemalou roli v tom sehrály nesčetné vyzývavé kostýmy a paruky, které zpěvačku dělají na prknech už tak dost pestrého showbyznysu nepřehlédnutelnou. A pak je tu ještě jedna charakteristika, která dělá mladou hvězdu nezapomenutelnou – její velký zadek.

Naposledy tím na sebe upoutala pozornost ve videoklipu Anaconda ze srpna letošního roku. Video propagující nové album The Pinkprint strhlo nebývalé ohlasy ze všech stran společenského spektra. Minaj byla vyčítána přílišná přímočarost a vulgarita. Připomínky měla kritika i k textu skladby, který označila za dehonestující a sexistický (už jen název singlu rozhodně neodkazuje k říši plazů). 

Byznys především

Říká se, že neexistuje špatná reklama a v showbyznysu to platí dvojnásob. Zadek Nicki Minaj na zpěvaččině Youtube profilu strhl za první týden pozornost více než 32 milionů uživatelů a za skladbu následně zaplatilo přes milion spokojených zákazníků. Právě Anakondou Minaj z pomyslného trůnu sesadila i někdejšího krále popu Michaela Jacksona, který až do letoška držel rekord nejvíce hitů v prestižním hudebním žebříčku Hot 100. Minaj ho o tento prim navždy připravila. A nebylo to poprvé, kdy na provokaci vydělala.

Hnacím motorem zpěvačky jsou pozornost a peníze. Již dříve se nechala slyšet, že se chce stát první ženskou magnátkou v zábavním průmyslu. K naplnění tohoto cíle se nebojí bořit pomyslné hranice toho, co ještě hudební obec považuje za přijatelné. Její zadek se už ale trochu okoukal, a tak se rozhodla nasadit do boje další tabu.

Za úspěchem s Hitlerem

Počátkem listopadu zveřejnila Minaj na svém Youtube profilu další singl z připravovaného alba. Superstar se neskrývavě inspirovala ikonografií Třetí říše. Minaj ve videu vystupuje jako diktátorka komandující zástupy poslušných vojáků.

S tím jí pomáhají tři žánrově blízké superhvězdy - Lil Wayne, Drake a Chris Brown. Všichni účinkující jsou místo nechvalně známého hákového kříže dekorováni logem hudebního labelu Young Money, který právě Wayne vlastní. Účelovou inspiraci Hitlerovým Německem stejně, jako do oka bijící militantní tón celého videa, nelze přehlédnout.

Pobouřené reakce na sebe dle očekávání nenechaly dlouho čekat. Koneckonců nacismus je daleko těžší kalibr než těžký zadek. Klip za několik dní viděly miliony uživatelů.

Už teď je jasné, že kontroverzní promo k novému albu zpěvačce projde a stane se jednou z nejúspěšnějších nahrávek roku. Černošku, která vyrostla v newyorském Qeensu, z neonacismu nikdo asi neobviní.

Klip ke kontroverznímu singlu Only můžete shlédnout zde:

Zdroje:
Vlastní