Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Nejpodivnější konspirační teorie: Mrtvý brouk a utajení kosmonauti

Nejpodivnější konspirační teorie: Mrtvý brouk a utajení kosmonauti
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Nedávno uplynulo 45 let od přistání na Měsíci, které je mezi fandy konspirací jednou z nejzajímavějších událostí. Američané podle jedné z teorií totiž na Měsíci nikdy nepřistáli. Konspiračním teoretikem se může stát v podstatě každý. Odpovídá tomu jak množství konspiračních výkladů, tak i to, že některé jsou silně přitažené za vlasy. Podívejte se na pětici opravdu hodně podivných teorií.

Mrtvý McCartney

Ze čtyř 'Brouků' už bohužel žijí jenom dva - Ringo Star a Paul McCartney. Ne však podle zastánců teorie, kteří tvrdí, že Paul je po smrti už víc jak 40 let. McCartney měl zemřít v 60. letech a byl nahrazen dvojníkem. Důvod? Manažer se prý obával ztráty popularity kapely.

Paul McCartney Paul McCartney | zdroj: Getty Images

Iluminátka Beyoncé

Beyoncé a Lady Gaga patří k iluminátům a společně s dalšími zlotřilci se chystají ovládnout svět.  Zpěvačky mají v tajné a zlověstné společnosti – hitu konspiračních teoretiků – být proto, že párkrát zagestikulovaly rukama iluminátský symbol. Navíc jsou superbohaté a slavné, tak to přece dává smysl!

Beyoncé zpěvačka Beyoncé | zdroj: Getty Images

Gagarin nebyl první

Podle další z teorií nebyl Jurij Gagarin první člověk, který vyletěl do vesmíru, ale první, kdo se vrátil živý. Další kosmonauti před Gagarinem údajně zahynuli. Koluje také legenda o výpravě Vladimíra Iljušina, který měl letět ještě před Gagarinem, ale přistál mimo kurz a skončil pod dohledem čínské vlády. Mimochodem Iljušin zemřel teprve před čtyřmi lety.

Jurij Gagarin Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin | zdroj: Getty Images

Rowlingová je jen herečka

J.K. Rowlingová vydělala miliardy dolarů na dětské knížce - to je přece podezřelé! Není to náhodou jen herečka, která prezentuje práci mnoha spisovatelů? Každopádně z této konspirační teorie si vystřelili tvůrci slavného kresleného seriálu Simpsonovi. Ať tak či tak, Rowlingová si užívá luxusu a poklidného života ve svém sídle v Británii. Nebo to jen taky hraje?

 

J.K. Rowlingová Autorka slavné série o kouzelné škole J.K. Rowlingová | zdroj: Getty Images

Střelili Kennedyho zepředu?

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho je pro konspirační teoretiky velmi lákavým soustem od první chvíle. Teorií o vrazích i o tom, proč JFK musel zemřít, je spousta. Teď ale dáme jednu méně známou. Někteří konspirační teoretici se domnívají, že Kennedyho mozek nebyl pohřben s tělem a dočista "zmizel". Někdo totiž prý potřeboval utajit velmi důležitý důkaz skutečnosti, že Kennedyho střelili zepředu a nikoli zezadu, jak měl učinit atentátník Lee Harvey Oswald. Fakt, že Kennedy byl zasažen zepředu, by Oswalda osvobodil a dokázal, že střílel někdo jiný.  

John Fitzgerald Kennedy John Fitzgerald Kennedy zasažený kulkou | zdroj: Getty Images

Zdroje:
Vlastní