Dnes je neděle 11. dubna 2021., Svátek má Izabela
Počasí dnes 17°C Oblačno

Nečas odpálkoval ministra: Do jeho porad s Klausem mu prý nic není

Nečas odpálkoval ministra: Do jeho porad s Klausem mu prý nic není
zdroj: Mediafax

„Ministr (zahraničí Karel) Schwarzenberg nemá právo vědět, o čem se premiér radí s prezidentem před summity EU,“ řekl v rozhovoru pro ČT 24 úřadující premiér a předseda občanské demokracie Petr Nečas.

Ministr zahraničí a předseda koaliční TOP 09 Karel Schwarzenberg se pozastavil nad skutečností, že premiér tají obsah své porady s prezidentem, která se uskutečnila těsně před Nečasovým odletem na summit EU v Bruselu.

„Je na mně a na panu prezidentovi, co si řekneme a nemáme ani žádnou sebemenší formální nebo neformální povinnost to komukoliv jinému říkat. Je to vztah prezidenta a předsedy vlády a do toho žádnému ministrovi nepřísluší žádným způsobem zasahovat," vzkázal Nečas ministrovi zahraničí přes média a dodal, že ani Schwarzenberg s ním nekonzultoval ostré odsouzení deportace francouzských Romů. „Asi bych ho nabádal, aby byl uměřenější," řekl s mírným pobavením Nečas.

Zvláště pikantní na situaci je, že Karel Schwarzenberg z pozice svého úřadu předjednával Nečasovu agendu na probíhajícím summitu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,970 26,070
USD 21,800 21,940
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma