Dnes je středa 29. června 2022., Svátek má Pavel a Petr
Počasí dnes 29°C Místy bouřky

Nečas kvůli ekotendru kabinet neopustí, tvrdí zdroj z vlády

Nečas kvůli ekotendru kabinet neopustí, tvrdí zdroj z vlády
zdroj: Mediafax

Nehledě na to, co premiér o ekotendru komu řekl, rezignovat kvůli státní zakázce nebude. Redakci to řekl zdroj blízký premiérovi Petru Nečasovi.

Úterní schůze vlády se protáhla až přes půlnoc. Přišlo totiž na jednání o miliardovém ekotendru a co víc - podle Lidových novin možná i na jednání o působení premiéra Petra Nečase (ODS) v čele kabinetu.

Pokud vláda ekotendr schválí, je Nečas podle deníku připraven složit svoji funkci. Nikdo z vlády, ani premiér, ovšem "hrozbu" nepotvrdil. Ale ani nepopřel. Zdroj serveru ParlamentníListy.cz však Nečasovu rezignaci vyloučil. Podle politoložky se premiér spíš snaží přesvědčit kolegy, aby tendr neprošel.

"Tento bod byl přerušen, protože potřebujeme dojasnit nějaké postupy. Nic víc k tomu říct nemůžu, porušil bych zákon," sdělil po jednání Nečas novinářům.

Jenže podle deníku k tomu premiér řekl více svým spolustraníkům na schůzce vedení ODS. Nečas se údajně obává, že by zakázka obestřená pochybnostmi znedůvěryhodnila vládu. A pokud ekotendr za čtyřicet miliard korun vládou projde, premiér rezignuje.

Tuto informaci ale předseda vlády nepotvrdil. Také ministři se k ní odmítají vyjadřovat. „Nic mi o tom není známo," řekl serveru ParlamentníListy.cz ministr životního prostředí Pavel Drobil z ODS. Také šéf resortu financí Miroslav Kalousek (TOP 09), advokát tendru na odstranění ekologických škod, podle svých slov o „Nečasově hrozbě" neví.

Celý článek na ParlamentniListy.cz