Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Náklady na vytápění klesly rázem o 30 %

Náklady na vytápění klesly rázem o 30 %
Dům (ilustrační foto) | zdroj: Compri

Jak efektivně a rychle zateplit střechu domu - použít foukanou izolaci.

Řadový rodinný dům ve Slaném byl postaven v roce 1988 a jako obvykle se potýkal s nedostatečnou a špatně provedenou izolací, zejména v prostoru dvouplášťové střechy. Majitel domu se rozhodl využít programu Zelená úsporám a nechal si vypracovat projekt na výměnu oken a kotle, a současně i zateplení půdního prostoru. Fasáda již byla osazena polystyrenem a tak zůstala původní.

„Na zateplení půdního prostoru jsme si vybrali foukanou izolaci Climatizer Plus, protože nabízela jednak zajímavé technické parametry včetně měrné tepelné kapacity, která je důležitá, a také bylo pro nás zajímavé, že má výborné protipožární vlastnosti, je impregnovaná proti hlodavcům a hlavně aplikaci bylo možné provést za plného provozu domu bez omezení chodu domácnosti“, vysvětluje majitel a dodává: „na střechu vlastně nic jiného nešlo uplatnit, protože je tam malý prostor a rozebrat ji by stálo značné finance“.

Samotné „zafoukání“ střechy byla investice okolo 30 tisíc korun (plocha střechy 81 m2, výška nafoukané vrstvy Climatizeru Plus® 25 cm) a trvala půl dne. „Okamžitě po zateplení střechy se nám v zimě při stejném režimu kotle zvýšila doma teplota o dva stupně“. Celá investice, tedy včetně výměny oken a kotle, proběhla v roce 2010 a přinesla majiteli 30% úsporu nákladů.

Climatizer Plus® patří do sofistikovaného skladebního systému izolací COMPRI® firmy CIUR a.s., který nabízí ucelená řešení pro kompletní nebo částečnou tepelnou izolaci všech typů budov, jakož i dosažení akustického komfortu. COMPRI® je synonymem pro přirozené zdravé bydlení a nízké náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz

Vyrábí a dodává CIUR a.s. již od roku 1991.          

Zdroje: