Nákladní auto usmrtilo v husté mlze dvacetiletého muže

- Aktuality autor: Danica Klein

Dvacetiletý chodec nepřežil ve středu večer srážku s nákladním automobilem u obce Břest na Kroměřížsku. Možnou příčinou nehody je nepřiměřená rychlost automobilu, v době kolize navíc byla hustá mlha, řekla dnes kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová. Letos jde na Kroměřížsku o první smrtelnou nehodu. 

Nákladní auto, které srazilo mladíka

Nákladní auto, které srazilo mladíka,zdroj: Policie ČR

Šestapadesátiletý řidič nákladního vozidla jedoucí z Přerova na Hulín srazil chodce, který šel pravděpodobně směrem na Žalkovice. Šofér při nehodě zraněn nebyl. Dechová zkouška u něj neprokázala, že by před jízdou pil alkohol. Další okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. 

"Apelujeme na řidiče, ale i na samotné chodce, aby vždy přizpůsobili pohyb v silničním provozu povětrnostním podmínkám. Pro řidiče to znamená zejména to, že musí jet takovou rychlostí, aby byli schopni zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou mají rozhled. Chodci musí být vidět, tmavé oblečení by měli doplnit reflexními prvky," uvedla Balášová. 

Letos je to na Kroměřížsku první úmrtí na silnicích, v celém kraji policie eviduje dvě smrtelné nehody. Na železničním přejezdu v Zašové na Vsetínsku nepřežila 20. ledna čtyřiatřicetiletá řidička Škody Felicia srážku s osobním vlakem. 

Letos sice na Kroměřížsku zemřel v lednu po nárazu do stromu mladý muž, vzhledem k tomu, že zřejmě spáchal sebevraždu, policie tuto tragédii do bilance dopravních nehod nezahrnuje. Loni na Kroměřížsku zahynulo na silnicích šest lidí, v celém kraji jich bylo 32.

Tagy: smrt nehoda Kroměřížsko mladík nákladní auto

Zdroje: ČTK