Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Na hory se vrátí sněžení, pak přijde teplé jaro

Na hory se vrátí sněžení, pak přijde teplé jaro
zdroj: tisková zpráva

Počasí v Česku bude v příštích dnech jako na houpačce. Po mírném ochlazení, kdy noční teploty klesnou pod bod mrazu a na hory se vrátí sněhové srážky, přijde na duben neobvyklé teplo.

Duben je zatím jako celek v Česku teplotně průměrný, což by se už do konce měsíce příliš měnit nemělo.

Teplé jarní počasí, kdy se denní teploty pohybují mezi 15 a 20 stupni Celsia, vystřídá ovšem ve druhé polovině tohoto týdne ochlazení. Už ve středu vyšplhají denní teploty pouze na osm až dvanáct stupňů a na hřebeny hor se vrátí sněhové srážky.

Nejchladněji bude zřejmě ve čtvrtek, kdy by se sněhové přeháňky měly objevovat už v polohách nad 800 metrů a v noci klesnou teploty při vyjasnění  i v nížinách pod bod mrazu. V pátek už by pršet ani sněžit nemělo, možná se ale vyskytnou ranní mlhy a v noci bude mrznout. Přes den se pak při jasné nebo polojasné obloze oteplí maximálně na patnáct stupňů.

Nejtepleji by pak mělo být od neděle do konce měsíce, kdy by denní teploty mohly vyšplhat i nad dvacet stupňů Celsia.

Dlouhodobé předpovědi vycházejí pouze ze 60 procent a jsou tedy nepřesné, meteorologové však ve své pravidelné předpovědi na příštích třicet dní hlásí, že by v první dekádě května mělo být počasí ve znamení deště a přeháněk, případně bouřek s nočními teplotami pod deset stupňů a denními maximy mezi 15 a 20 stupni.