Dnes je sobota 23. září 2023., Svátek má Berta
Počasí dnes 18°C Dešťové přeháňky

Meteorologové upravili předpovědi, výrazné oteplení nepřijde

Meteorologové upravili předpovědi, výrazné oteplení nepřijde
zdroj: tisková zpráva

Oproti původním předpokladům meteorologů vydrží mrazivé počasí celý pracovní týden. O víkendu se sice mírně oteplí, teploty by ale měly vydržet kolem bodu mrazu a bude zřejmě sněžit.

V pondělí se Češi probudili do nejmrazivějšího únorového rána, kdy se teploty v Česku pohybovaly většinou mezi minus deseti a minus dvaceti stupni. Například v Praze Ruzyni klesla teplota k minus jedenácti, v Bedřichově bylo dokonce minus 20. Ani přes den rtuť teploměru nevyšplhala nad bod mrazu.

Slabé oteplení o víkendu

Podobné počasí s nočními teplotami kolem minus deseti a denní maximy slabě pod nulou vydrží i po zbytek pracovního týdne, přestože ještě v pátek předpovídali na tento týden meteorologové oteplení až na sedm stupňů a déšť, a to i na horách.

Slabá obleva - a to jen do nížin - by měla podle Českého hydrometerologického ústavu přijít až o víkendu, kdy by noční teploty ještě měly klesat k minus pěti, denní ale vyšplhají nad nulu. K zatažené obloze se má přidat sněžení, v nížinách přechodně i déšť, místy mrznoucí.

Únor bude v Česku pravděpodobně teplotně průměrný. Po extrémně mrazivém prosinci přišel relativně teplý leden. Dlouhodobá předpověď ČHMÚ slibuje rovněž průměrný březen, obecně vychází ovšem pouze zhruba ze 60 procent.