Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 0°C Polojasno

Meteorologové upravili předpovědi, výrazné oteplení nepřijde

Meteorologové upravili předpovědi, výrazné oteplení nepřijde
zdroj: Tisková zpráva

Oproti původním předpokladům meteorologů vydrží mrazivé počasí celý pracovní týden. O víkendu se sice mírně oteplí, teploty by ale měly vydržet kolem bodu mrazu a bude zřejmě sněžit.

V pondělí se Češi probudili do nejmrazivějšího únorového rána, kdy se teploty v Česku pohybovaly většinou mezi minus deseti a minus dvaceti stupni. Například v Praze Ruzyni klesla teplota k minus jedenácti, v Bedřichově bylo dokonce minus 20. Ani přes den rtuť teploměru nevyšplhala nad bod mrazu.

Slabé oteplení o víkendu

Podobné počasí s nočními teplotami kolem minus deseti a denní maximy slabě pod nulou vydrží i po zbytek pracovního týdne, přestože ještě v pátek předpovídali na tento týden meteorologové oteplení až na sedm stupňů a déšť, a to i na horách.

Slabá obleva - a to jen do nížin - by měla podle Českého hydrometerologického ústavu přijít až o víkendu, kdy by noční teploty ještě měly klesat k minus pěti, denní ale vyšplhají nad nulu. K zatažené obloze se má přidat sněžení, v nížinách přechodně i déšť, místy mrznoucí.

Únor bude v Česku pravděpodobně teplotně průměrný. Po extrémně mrazivém prosinci přišel relativně teplý leden. Dlouhodobá předpověď ČHMÚ slibuje rovněž průměrný březen, obecně vychází ovšem pouze zhruba ze 60 procent.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma