Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

Lidovci: Bém zrušil zastupitelstvo, vyzýváme k občanským protestům

Lidovci: Bém zrušil zastupitelstvo, vyzýváme k občanským protestům
zdroj: tisková zpráva

Pražské lidovce rozhořčila snaha ODS zrušit všechna jednání zastupitelstva do sněmovních voleb. Opozice za tím vidí snahu ODS vyhnout se diskuzím o nepříjemných tématech typu kauza Opencard.

Lidovci dokonce vyzvali k občanským protestům.

"KDU-ČSL Praha 1 odmítá autoritářské chování pražské radnice a vyzývá k veřejnému protestu. Pražská ODS vedena oprávněným strachem z volební porážky se prostřednictvím primátora Pavla Béma odhodlala k naprosto bezprecedentnímu kroku a zrušila jednání zastupitelstva. Děje se tak v době, kdy stále více na povrch vyplouvají zprávy o nevýhodných zakázkách a pronájmech a v kuloárech nepokrytě zaznívá slovo korupce," uvedli zástupci KDU-ČSL ve svém prohlášení, zveřejněném serverem parlamentnilisty.cz

Podle lidovců se Bém k metropoli chová jako k osobnímu majetku. ODS má v zastupitelstvu většinu a rada je jednobarevná, může si tedy leccos dovolit. "Hysterie ODS dosáhla již tak daleko, že svobodnou diskusi našich demokraticky zvolených zástupců primátor města jednoduše zrušil," dodávají lidovci.

"Vyzýváme všechny demokraticky smýšlející politiky a občany, kterým záleží na budoucnosti našeho hlavního města, aby v den plánovaného zasedání zastupitelstva 25. března 2010 v 9:00 přišli před budovu radnice na Mariánském náměstí a dali tak na vědomí, že si návrat totalitních praktik nenecháme líbit," citují dále výzvu lidovců parlamentnilisty.cz.

„Pavel Bém by si měl uvědomit, že žijeme v systému zastupitelské demokracie a ne v latinskoamerické diktatuře. Takovéto jednání v Praze rozhodně nesmíme připustit. Když nedovolí diskusi na zastupitelstvu, přesouvá ji tak zákonitě do ulic," uvedl k výzvě místopředseda pražských lidovců Jan Wolf.

                                                                                                      www.parlamentnilisty.cz  / TISCALI