Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes -6°C Polojasno

Laudát: Svoboda bude první primátor, který nevyhrál volby

Laudát: Svoboda bude první primátor, který nevyhrál volby
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

TOP 09 v Praze považuje nabídku křesla radního za výsměch. Na magistrátu chce ovládnout kontrolní výbor a při nejbližší příležitosti prý svrhnout primátora Bohuslava Svobodu. Plány pražské topky sdělil serveru ParlamentníListy.cz její předseda František Laudát.

Dohoda o vládě v Praze se zrodila takříkajíc přes noc. Překvapila vás rychlost s níž se občanští demokraté dohodli s ČSSD poté, co ještě týž večer lídr TOP 09 Zdeněk Tůma o jednáních s ODS říkal, že vyhlídky na pravicovou vládu nejsou marné?

Mě to nepřekvapilo. Informace, že se chce spojit s ČSSD se ke mně z kuloárů ODS donesly už v únoru a pak celé to jejich vyjednávání i chování a snaha vymyslet si jakýkoli důvod třeba i vůči mojí osobě? Mně bylo jasné, že to je jenom hra, která nás bohužel stála zbytečně spoustu času. Byla to jen hra a snaha o to, udržet se za každou cenu ještě čtyři roky. Pan Svoboda bude prvním primátorem po roce devadesát, který nevyhrál volby a nechá si na krk ten řetěz pověsit.

To nezní, jako že by TOP 09 měla zájem o místo radního, které vám chce koalice údajně nabídnout.

To je výsměch. To si z nás snad dělají srandu. Přeci nejsme naivní děti.

Věříte, že se vám podaří ovládnout kontrolní výbor?

Samozřejmě budeme požadovat silnou pozici v kontrolním výboru. A jestli nám ji dají, pak to bude vláda - jak to říkal Kalousek - „4 K", tedy kmotrovská koalice korupčního kartelu. Anebo, jestliže nám nedají předsedu a většinu v kontrolním výboru, to bude vláda „pěti K". Tedy kmotrovská koalice korupčního kartelu a komunistů, protože ten výbor v takovém případě dají komunistům. Nám už se něco podobného stalo na Praze 7, kde kontrolní opoziční funkce dali raději komunistům. Totéž se stalo na Praze 11.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma