Krnáčová úřaduje a ruší výběrová řízení

- Aktuality autor: var

Nové vedení Prahy zrušilo výběrové řízení na ředitele magistrátu a na místa dalších ředitelů odborů, které před říjnovými komunálními volbami vypsala TOP 09.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová

Pražská primátorka Adriana Krnáčová,zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

"Splnila jsem to, co jsem deklarovala při nástupu do funkce primátorky, že vypíšu transparentní výběrové řízení na ředitele magistrátu," řekla primátorka Adriana Krnáčová. Ve čtvrtek o tom bude jednat rada. Úřad podle mluvčí Petry Hrubé zároveň vyhlásí výběrové řízení na ředitele odboru školství. Další funkce obsadí až po jmenování šéfa magistrátu, což by mělo být v průběhu ledna. 

Úřad o 2000 zaměstnancích vede zástupce ředitele Radovan Košťál, který je několik měsíců řízením magistrátu pouze pověřen. Kvůli tomu se před volbami snesla kritika na tehdy vládnoucí TOP 09. Před koncem funkčního období TOP 09 vypsala výběrové řízení na ředitele a sedm šéfů odborů s tím, že výběr bude na nové radě města.

Košťál v lednu letošního roku nahradil Martina Trnku. Dlouholetý ředitel Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co tehdejší primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Podle Hudečka pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka, který na magistrátu působil bezmála 20 let, svůj odchod zdůvodnil nedůvěrou primátora a "opotřebením". 

ODS už dřív uvedla, že veškeré Košťálovy kroky ve funkci pověřeného ředitele jsou neplatné. Zvažovala podat trestní oznámení. TOP 09 ale tvrdila, že o nezákonnou situaci nejde. Zákon ji prý nijak neřeší. Proč Praha s vypsáním výběrového řízení tak dlouho váhala, není jasné. 

Tagy: TOP 09 ANO 2011 pražský magistrát komunální volby česká politika komunální politika

Zdroje: ČTK