Dnes je pondělí 8. března 2021., Svátek má Gabriela
Počasí dnes -3°C Smíšené přeháňky

Kostlivce za 90 milionů už vyšetřuje policejní inspekce

Kostlivce za 90 milionů už vyšetřuje policejní inspekce
zdroj: Mediafax

Nabídky desítek nepotřebných objektů k odprodeji na straně jedné, nevýhodné smlouvy o pronájmu na straně druhé. I to je bohužel obraz hospodaření ministerstva vnitra.

Naše redakce před časem informovala o pronájmu budovy cizinecké policie v Praze na Žižkově, za nějž resort zaplatí 90 milionů korun soukromému subjektu.

Tato smlouva o pronájmu patřila mezi několik kostlivců, které vypadli na dnes již exministra vnitra Radka Johna. Ten okamžitě pověřil policejního prezidenta Petra Lessyho, aby celou věc prošetřil.

Nemůžeme nic

Někdejší inspektorát cizinecké policie na pražské Koněvově ulici se v rámci reformy cizinecké policie přeměnil od 1. ledna 2011 na pracoviště Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) ministerstva vnitra.

Správou této budovy byla pověřena Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra (SUZ), jež zdědila nevýhodný kontrakt i se všemi závazky plnění.

"Ta smlouva je nevypověditelná či přesněji velmi těžko vypověditelná. Druhá strana by musela porušit smluvní závazky, což nepředpokládám, že by učinila," vysvětlil redakci ParlamentníchListů.cz ředitel SUZ Miloslav Koudelný.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma