Konec vztyčených prostředníčků v autech. Ruská policie bude trestat neurvalce

- Aktuality autor: roj

Ruští řidiči si brzy už nebudou moci v autě pořádně zanadávat a trestná budou i neslušná gesta či předjíždění zprava. Chystaná novela zákona o silniční dopravě by měla obsahovat termín "nebezpečné řízení", pomocí něhož by ruská policie mohla pokutovat nejčastější prohřešky řidičů. 

Konec nadávek v ruských autech (ilustrační snímek)

Konec nadávek v ruských autech (ilustrační snímek),zdroj: ThinkStock

Kromě přinejmenším v Rusku obvyklých prohřešků, jako je předjíždění zprava, jízda po chodníku, prudké rozjíždění a brzdění nebo nadměrné užívání zvukových signálů, mají být za příznak nebezpečného řízení označeny i sprosté nadávky řidičů. Trestat by měla dopravní policie i vztyčený ukazovák.

Moskvané často označují dopravu na silnicích hlavního města za džungli, kde místo dopravních předpisů vládne právo silnějšího. Nechybějí případy násilností, několikrát se na silnicích metropole ozvala i střelba s fatálními následky. Dopravní nehodovost je ve městě velmi vysoká, všudypřítomné jsou dopravní zácpy, které jen zvyšují nervozitu řidičů.

Vláda chce situaci zlepšit novelou zákona o silniční dopravě, která má obsahovat i represivní paragrafy s výčtem trestaných prohřešků. Návrh zákona, zatím bez postihu vulgarit, byl už předložen k veřejné diskusi na webu ministerstva vnitra.

Tagy: Rusko zahraničí nadavky zajímavosti a kuriozity silniční doprava

Zdroje: ČTK