Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes 0°C Skoro zataženo

Klaus odsoudil nátlak lékařů. Češi mu rozumějí, tvrdí Hájek

Klaus odsoudil nátlak lékařů. Češi mu rozumějí, tvrdí Hájek
Placeholder | zdroj: Archiv

Od samého začátku stál prezident Václav Klaus proti akci Děkujeme odcházíme, kterou označil za nepřípustné vydírání. Ze své pozice bezesporu ovlivňuje veřejné mínění, ať už je jakékoliv.

Například ještě v březnu loňského roku měli mladí lékaři, kteří vyjádřili své nespokojení s platovými podmínkami, podporu téměř čtyř pětin domácí populace. Při novoročním projevu Klaus lékaře „oficiálně" odsoudil. Z aktuálního exkluzivního průzkumu společnosti SANEP pak vyplynulo, že dnes už mají nespokojení lékaři podávající hromadné výpovědi podporu necelé třetiny veřejnosti.

Z průzkumu společnosti MÉDEA RESEARCH, který se uskutečnil ve dnech 4. - 13. 1. 2011 pal vyplynulo, že způsob protestu lékařů neschvaluje 59 procent respondentů, pochopení pro něj má jen 24 procent dotázaných.

Ví, kdy být jízlivý

"Pan prezident už jako premiér i ministr financí vynikal uštěpačným humorem," uvedl pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil. „Vždy obdivoval britskou premiérku Margaret Thatcherovou a podobně jako ona, vždy vystupoval proti všemu, co mělo podobu odborářské organizovanosti," připomněl.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma