Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 15°C Polojasno

Klaus: Křikem na náměstí svět nežije

Klaus: Křikem na náměstí svět nežije
zdroj: Mediafax

Negativním křikem na náměstích a pochmurnými články ve sdělovacích prostředcích svět běžet nemůže. Je potřeba vnímat především pozitivní věci. S tímto poselstvím přijel ve středu prezident Václav Klaus do městečka Odry. Právě zde Klaus zahájil návštěvu Moravskoslezského kraje.

Na prezidenta a jeho manželku čekaly asi dvě stovky lidí na Masarykově náměstí. Václav Klaus v krátkém proslovu pochválil hospodaření města, které ekonomové nedávno označili za nejvhodnější místo pro podnikání v Moravskoslezském kraji.

„Těším se z takových návštěv a doufám, že tady uslyšíme něco pozitivního, protože jenom těmi negativní výkřiky, které se objevují na Václavském náměstí a v některých našich médiích, svět běžet nemůže a takový prostě není,“ řekl ve svém vystoupení prezident Klaus.

Prezident se v Moravskoslezském kraji zdrží až do pátku

Ve čtvrtek se podle informací Novinek hlava státu zúčastní vojenské přehlídky u příležitosti oslav výročí Ostravsko-opavské operace a konce druhé světové války v Hrabyni. Prezident rovněž navštíví několik dalších měst a obcí v okrese Bruntál, kde Klaus stejně jako v Odrách pozdraví občany na náměstích.

V pátek se prezident setká s vedením krajského úřadu. Následovat bude diskuse se studenty Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Navštíví také sanatorium v Klimkovicích.