Kde jsi vzal 120 milionů na novou stranu, ptá se Tlustý Tluchoře

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Podle exmnistra a bývalého poslance ODS Vlastimila Tlustého by měl současný šéf poslanců nejsilnější vládní strany Petr Tluchoř objasnit, jaký je původ peněz, které údajně sehnal na založení nové strany.

Placeholder

Placeholder , zdroj: Archiv

Bývalý šéf financí Vlastimil Tlustý tvrdí, že policie by měla vyšetřit zákulisí připravovaného puče proti vládě Petra Nečase (ODS).

Miliónová strana

Orgány činné v trestním řízení by podle něho měly zjistit původ finančních prostředků, o nichž hovořila na tajné nahrávce Kristýna Kočí. Poslankyně totiž svým přátelům prozradila, že na údajný vznik nové strany má skupina zainteresovaných osob v čele s šéfem poslanců ODS Petrem Tluchořem připraveno 120 miliónů korun.

"Překvapilo mě, že se všichni donekonečna rozebírají a zkoumají podrobnosti všeho co Kočí v nahrávce říká. Nikdo se neptá na tu nejpodstatnější otázku. Tou je původ oněch sto dvaceti miliónů, které prý někde opatřil Tluchoř na vznik nové strany. Proto ji položím sám: Petře Tluchoři kde jsi vzal oněch sto dvacet miliónů? Jaký je původ těchto peněz? Kdo a jak je vydělal ? Od koho jsou a kde jsou teď," otázal se Tlustý v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: poslanci tluchoř miliony peníze strana