Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Kde jsi vzal 120 milionů na novou stranu, ptá se Tlustý Tluchoře

Kde jsi vzal 120 milionů na novou stranu, ptá se Tlustý Tluchoře
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Podle exmnistra a bývalého poslance ODS Vlastimila Tlustého by měl současný šéf poslanců nejsilnější vládní strany Petr Tluchoř objasnit, jaký je původ peněz, které údajně sehnal na založení nové strany.

Bývalý šéf financí Vlastimil Tlustý tvrdí, že policie by měla vyšetřit zákulisí připravovaného puče proti vládě Petra Nečase (ODS).

Miliónová strana

Orgány činné v trestním řízení by podle něho měly zjistit původ finančních prostředků, o nichž hovořila na tajné nahrávce Kristýna Kočí. Poslankyně totiž svým přátelům prozradila, že na údajný vznik nové strany má skupina zainteresovaných osob v čele s šéfem poslanců ODS Petrem Tluchořem připraveno 120 miliónů korun.

"Překvapilo mě, že se všichni donekonečna rozebírají a zkoumají podrobnosti všeho co Kočí v nahrávce říká. Nikdo se neptá na tu nejpodstatnější otázku. Tou je původ oněch sto dvaceti miliónů, které prý někde opatřil Tluchoř na vznik nové strany. Proto ji položím sám: Petře Tluchoři kde jsi vzal oněch sto dvacet miliónů? Jaký je původ těchto peněz? Kdo a jak je vydělal ? Od koho jsou a kde jsou teď," otázal se Tlustý v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Celý článek na ParlamentniListy.cz