Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Kalousek nadával do zlodějen, ODS nadává na Kalouska

Kalousek nadával do zlodějen, ODS nadává na Kalouska
zdroj: tisková zpráva

Ministr financí Miroslav Kalousek svým dnešním vystoupením ke kauze ProMoPro, která podle něj není ničím jiným než odhalením nestandardní zlodějny, pořádně rozlítil politiky z ODS. Jediný, kdo z oslovených nezareagoval, byl ministr obrany Alexandr Vondra.

Za píchnutí do vosího hnízda lze považovat vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska na tiskové konferenci, která se týkala zakázky firmy ProMoPro od Úřadu vlády během českého předsednictví Evropské unii. Dokonce kvůli tomu zbavil mlčenlivosti ředitele finančně analytického útvaru ministerstva financí Milana Cícera.

„Byl bych rád, kdyby tím veřejnost pochopila, že v této kauze nejde o žádnou účelovou diskriminaci, ani politické šarvátky. Je to jen odhalení naprosto nestandardní zlodějny," uvedl Kalousek na vysvětlenou, proč nechal Cícera veřejně líčit finanční toky z Úřadu vlády na účty firmy ProMoPro, poté na soukromé účty manželů Veselých a firmy NVDC.

Kalousek v závěru tiskové konference pochválil práci specializovaného útvaru: „Patří jim dík, ale i ochrana. Oni se nesmí nechat zastrašit, ani když zjistí, že ta chapadla vedou i do vysokých míst až k místopředsedovi vlády."

Celý článek na ParlamentniListy.cz