Jen 6 % pracovních úvazků v ČR je flexibilních. Průměr EU je 20 %

- Aktuality autor: Michal Polák

Lidem v České republice se stále nedaří sladit pracovní a soukromý život. Chyba ale není v české legislativě.

Podle socioložky Lindy Sokačové jsou na vině především zaměstnavatelé, ale i samotní zaměstnanci, kteří neznají svá práva a neumí je uplatňovat. Zaznělo to na dnešní konferenci s názvem Praha rodinná.

Sokačová tvrdí, že je až překvapivé, jak málo znají svá práva třeba ženy na rodičovské dovolené. "Neví, že mají nárok na návrat na obdobné pracovní místo, které mají ve smlouvě, že s nimi zaměstnavatel automaticky nemůže ukončit pracovní poměr, že mohou žádat odstupné" uvedla. Barbora Zálohová z rodinného centra MUM Horní Počernice na konferenci řekla, že podle zkušeností z praxe se v 80 procentech případů rodiče k původnímu zaměstnavateli nevrací. Zaměstnavatel jim totiž návrat neumožní.

Zkrácený pracovní úvazek

Rodiče dětí ve věku do patnácti let mají zase právní nárok na zkrácený pracovní úvazek. Pokud v tom ovšem zaměstnavateli nebrání závažné provozní důvody. "Zaměstnavatel by ten důvod měl popsat, vysvětlit. Z praxe totiž vyplývá, že je to zneužívané a nadužívané," řekla Sokačová.

Čeští zaměstnavatelé nejsou ochotni nabídnout flexibilní formy práce. "Na žádosti zaměstnanců reagují poměrně negativně. Částečný úvazek pro ně totiž automaticky znamená horší práci," uvedla socioložka. Zkrácené pracovní úvazky, zavedení pružné pracovní doby nebo sdílených pracovních úvazků přitom podle odborníků může zaměstnavateli přinést řadu výhod. Zaměstnavatel zajistí své firmě vyšší efektivitu práce a zároveň si udrží kvalitní a talentované lidi. "Spokojený zaměstnanec rovná se spokojený zaměstnavatel," uvedla Zálohová.

Zatímco v České republice činí podle statistik podíl flexibilních forem práce zhruba šest procent, průměr v EU je 20 procent a třeba v Německu 28 procent. "V zahraničí zaměstnanci neznají pojem flexibilní způsob práce, protože oni ho žijí," uzavřela svůj příspěvek Zálohová, která čerpá se zkušeností ze zahraničních stáží.

Zdroje: ČTK