Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Jarek Nohavica suverénně odráží útok za písničku o Romu Dežovi

Jarek Nohavica suverénně odráží útok za písničku o Romu Dežovi
zdroj: Profimedia

Světlo světa spatřila už v září loňského roku, ale teprve dnes za ni dostává písničkář Jarek Nohavica za uši. Řeč je o písni Dežo, která si vysloužila na serveru týdeníku Respekt titulek „Nohavica tahá z rukávu rasistickou kartičku". Nechte to být, byla Nohavicova první reakce, pak ale poslal autorovi článku Karlu Filovi poděkování.

„Tak Jaromír Nohavica už není pouze udavač z Těšína, mistr republiky ve hře scrabble či kritik práce silničářů, kteří tak jako každý rok jsou překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice. Nejnověji se z něj stává i nástupce (nyní již zduchovnělého) Daniela Landy a zpívá nám o tom, že bílí jsou bití cikány a vládne nám tu rasismus naruby,“ spustil Fila zostra svou "recenzi" Nohavicovy písně.

Pokud to někdo nevěděl, Fila informuje o tom, že „na Nohavicově osobní stránce na internetu se mezi takzvanými virtuálkami objevuje píseň Dežo, v níž si to ostravský bard poeticky vyřizuje se zákeřnými romskými násilníky, kteří nás tlačí do temných koutů“. „Však to znáte: Dežo má nože - a já panebože - ani tyč, cituje Fila ironicky z textu písně a dodává: „Jen jestli si Nohavica neplete Romy s nindži, ti umějí pracovat se zbraněmi obouručně. Alespoň já, kdykoli jsem byl přepaden, měl romský útočník vždycky jen jeden nůž.“