Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 0°C Polojasno

Jandák: Můžete si za to sami, takhle jste volili. A bude hůř

Jandák: Můžete si za to sami, takhle jste volili. A bude hůř
zdroj: Mediafax

Poslanec ČSSD Vítězslav Jandák si myslí, že si lidé částečně mohou za vládní škrty sami. "Koho a co si zvolili, to mají. Osobně jsem říkal, že někteří budou ´rýt ústy v zemi´ a je to tady. A to není konec. Bude hůř, ne líp," říká Jandák.

Ke stávce se v jižních Čechách se připojili lékaři, policisté i dopravci, provoz ale téměř neomezili. Šéf odborů jihočeské policie Vítězslav Lád uvedl, že policistům nejde ani tak o snížení platů, jako o krácení rozpočtu, a tím i omezení úrovně práce policie.

Jihočeští policisté stávku podpořili. Přesto, že ze zákona stávkovat nemohou, na plánované shromáždění ke krajskému úřadu přišli.

„Jsou to ti, kteří nejsou ve službě. Nejde jen o platy, ale snižování provozních nákladů a to opravdu na úkor práce. Kráceny jsou a mají být náklady na teplo, teplou vodu, provoz techniky. Bude snižování počtu služeben i stavu policistů a my za takových okolností máme strach, že na úsporná opatření doplatí lidé tím, že policie nebude schopna dělat svoji práci tak efektivně a kvalitně, jako teď," řekl Vítězslav Lád.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma