Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -9°C Polojasno

Hlučnější a okázalejší! Pussy Riot chystají další akci

Hlučnější a okázalejší! Pussy Riot chystají další akci
Pussy Riot. | zdroj: Isifa.com

VIDEO. Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot, které se na rozdíl od svých tří kolegyň vyhnuly vězení za únorovou "punkovou modlitbu", chystají už brzy novou akci. Jak uvedly v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Svoboda, bude to happening ještě hlučnější a okázalejší, než byla akce v moskevském kostele. Podrobnosti odmítly uvést. 

"Teď to máme těžší. Je třeba, aby nová akce měla ještě větší ohlas, než ta předchozí. Usilovně se připravujeme, začaly jsme i sportovat," uvedla v rozhovoru jedna s členek skupiny. Interview rozhlasovým reportérům poskytla ve škrabošce - stejné, jakou měly na tvářích účastnice divoké "modlitby" v chrámu Krista Spasitele. Jejich představení skončilo dvouletým nepodmíněným trestem. 


Rozsudek nad Pussy Riot je zatím nepravomocný, odvolací řízení se bude konat počátkem října. Nečekanou pomoc rockerkám ve středu poskytl premiér Dmitrij Medveděv, jemuž se sice z jejich akce "udělalo zle", nicméně podmínečný trest by považoval za dostačující. Ruská média se okamžitě pustila do spekulací, zda smířlivý Medveděvův proslov není signálem soudcům, aby trest zrušili.