Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021., Svátek má Běla
Počasí dnes 0°C Polojasno

Fischerův kabinet je zlobbován. To neodvolám, zdůraznil Liška

Fischerův kabinet je zlobbován. To neodvolám, zdůraznil Liška
zdroj: Archiv

Během schůzky premiéra se šéfem zelených bylo zažehnáno nebezpečí, že partaj stáhne své ministry. Liška ale trvá na zlobbovanosti kabinetu od těžařů.

Premiér Jan Fischer a předseda zelených Ondřej Liška si při středečním setkání vyjasnili své názory na protikrizová opatření schválená tripartitou. Odchod zelených ministrů Kocába a Dusíka z vlády už nehrozí, ovšem slova o zlobbovanosti kabinetu Liška odvolávat nehodlá.

Vše poběží standardně

Projekty, u kterých hrozí výrazné poškození životního prostředí, by měly projít běžnou schvalovací procedurou, nesmí být z pozice protikrizových investic netransparentně posouvány kupředu. Ve 20 minutách Radiožurnálu to řekl šéf Strany zelených Ondřej Liška.

Liška uvedl, že byl premiérem Fischerem ujištěn o regulérnosti schvalování oněch ekologicky sporných plánů, mezi které patří dostavba jaderné elektrárny Temelín, rekonstrukce uhelné elektrárny Prunéřov či splavnění jezů na Labi. Vláda doporučení tripartity vzala na vědomí, to ovšem neznamená, že bude schvalování projektů nějak nestandardně urychleno. Podle Lišky na tak závažná rozhodnutí nemá současný úřednický kabinet mandát.

Nezkušený nováček

Předseda zelených se v Radiožurnálu vyjádřil i ke vztahu se svým předchůdcem Martinem Bursíkem. Vzájemně prý vycházejí korektně. Bursík již dříve označil Lišku za málo zkušeného a vyčetl mu, že neobsadil na pražskou kandidátku do květnových voleb Bursíkovu partnerku a poslankyni za zelené Kateřinu Jacques.

Liška se podle vlastních slov necítí Bursíkovým prohlášením o nezkušenosti nijak poškozen, oba se prý shodnou na většině politických otázek, mezi které patří zachování mateřské či odmítnutí 13. důchodů nebo zachování zdravotnických poplatků, což je podle šéfa zelených nejpodstatnější.

www.parlamentnilisty.cz

 

Předchozí článek

Albánština

Následující článek

Úrazy při zimních sportech

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,380 21,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma