Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Fanoušky Nečase zajímá, kdy půjde Langer do tepláků

Fanoušky Nečase zajímá, kdy půjde Langer do tepláků
zdroj: Mediafax

Facebookové příznivce Petra Nečase nezajímá tolik program strany, ale spíše to, zda se ODS zbaví svého nepopulárního lídra na Olomoucku Ivana Langera.

Ačkoliv se vysocí funkcionáři ODS - včetně volebního lídra Petra Nečase - striktně odmítají bavit před pondělní výkonnou radou o případných změnách na kandidátkách, jeho příznivci na Facebooku si agendu určují sami.

Na oficiálním profilu Petra Nečase, který před Velikonocemi popřál všem hezké svátky a poté se na týden odmlčel, příznivci u anonce jeho pátečního chatu pro Lidovky.cz touží vědět, kdy se ODS zbaví volebního manažera strany a lídra olomoucké kandidátky Ivana Langera.

Kdy dostane Íčko tepláky?

„Kdy už konečně dostane Íčko tepláky?," ptá se Nečase fanynka Eva Krtková, která má rovněž podle svého profilu ráda Věci veřejné. A Petr Holuša o Langerovi rovnou píše „Consigliere Íčko" a dodává, kdy dostane Langer i „pruhovaný triko".

Nečas nadále opakuje, že změny na kandidátkách jsou možné pouze na základě požadavků z krajů. A Ivan Langer má prý pozici na Olomoucku mezi straníky neotřesitelnou.  

„Provádět změny na kandidátních listinách do sněmovny lze pouze na žádost jednotlivých regionů. Přijde-li z daného regionu žádost o změnu kandidátky, bude jí vyhověno," zopakoval v pátek Nečas na chatu se čtenáři Lidovky.cz.

Více čtěte:
Nečas se zastal Langera. Má prověrku NATO

Výkonná rada ODS má na pondělním jednání nicméně pravomoc na kandidátkách škrtat. Stejně tomu bylo u Mirka Topolánka, který po rozhodnutí špiček ze všech regionů musel na jihomoravský poslanecký mandát proti své vůli zapomenout. A nyní vyzývá, že by neměl být jediným, kdo má z kandidátky pro květnové volby odstoupit.

                                                                                                      www.parlamentnilisty.cz