Drábek hájil v rádiu sockarty. Prý se jednoznačně osvědčily

- Aktuality autor: red

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Hájil projekt sKarty, který by podle něj v žádném případě neměl být zrušen.

Jaromír Drábek.

Jaromír Drábek.,zdroj: Mediafax

Podle Drábka by sKarta zrušena být neměla. „Pokud má někdo problém s sKartou jako takovou, může si požádat o výjimku a dávky mu budou vypláceny poštovní poukázkou,“ uvedl exministr. Podle něj je jasné, že se za poslední měsíce sKarta osvědčila.

Premiér Petr Nečas před několika dny projekt sKarty zkritizoval. „Ten projekt byl předložen a schválen všemi poslanci, včetně poslanců ODS,“ prohlásil Drábek. Také výběrové řízení, ze kterého vzešla Česká spořitelna, je podle něj transparentní. „Pan premiér nemá potřebu zastávat se svých ministrů, zvláště těch z jiných stran,“ tvrdí Drábek.

Podle Drábka šlo u sKarty hlavně o to, aby stát ušetřil na platbách České poště. „Nyní to stát bude platit jenom v tom případě, kdy je to objektivní potřeba, objektivní nutnost,“ doplnil Drábek. Tak to ovšem bylo původně. Nyní sKartu nemá nikdo, kdo ji nechce.

Tagy: sKarta

Zdroje: ČTK