Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Desetiletý Rom postrachem obyvatel. Návrh: Takové rodiče zavírat

Desetiletý Rom postrachem obyvatel. Návrh: Takové rodiče zavírat
zdroj: Mediafax

Ve Šluknovském výběžku není rostoucí kriminalita jen záležitostí dospělých nebo mladistvých, ale i dětí. V největším městě oblasti, Varnsdorfu, byl postrachem obyvatel dětský gang, kterému šéfoval teprve desetiletý chlapec, přezdívaný „terorista“.

Starostové měst a obcí v regionu se shodují, že je nutné diskutovat o snížení hranice trestní odpovědnosti a také zavedení institutu odpovědnosti rodičů za trestné činy spáchané jejich dětmi.

Nezvladatelný a omezený

I o desetiletém dítěti se mluvilo před několika dny na jednání představitelů samospráv měst a obcí Šluknovského výběžku, ministerstva vnitra a Svazu měst a obcí, které se uskutečnilo v Rumburku. A to tehdy, když se otevřelo téma snížení hranice trestní odpovědnosti. Ve Varnsdorfu totiž donedávna řádil dětský gang, který vedl teprve desetiletý chlapec, jenž si nechal říkat „terorista".

„Byl opravdu agresivní. Právě včera ho odvezla matka do pasťáku. Je nezvladatelný, omezený a nemá vůbec žádné zábrany," potvrzuje pro ParlamentníListy.cz první místostarosta Varnsdorfu Karel Dubský, že nejde o fámu, ale že šéfovi povedené party bylo opravdu tak málo roků. I když vzhledem k jeho fyzické vyspělosti mu prý každý hádal víc.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,700 21,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma