Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Dal jsem Cikánům práci, ukradli mi všechno. Senátor možno porušil zákon

Dal jsem Cikánům práci, ukradli mi všechno. Senátor možno porušil zákon
zdroj: Mediafax

Senátoři Doubrava a Čunek se zastali podnikatelky, která odmítla dát práci Romce z důvodu její etnické příslušnosti. Podle politologa Lukáše Jelínka se tím svezli na stejnou loď jako podnikatelka, také porušili antidiskriminační zákon. Podle Zdeňka Škromacha jim navíc chybí schopnost vidět věci z občanského principu.

Antidiskriminační zákon, který nařizuje zákaz diskriminace ve věci práva na zaměstnání a přístupu k zaměstnání, porušila drobná podnikatelka provozující prádelnu. Zákon totiž konkrétně zmiňuje diskriminace z důvodu rasy, etnického původu, národnosti, pohlaví, sexuální orientace, věku, zdravotního postižení, náboženského vyznání, víry či světového názoru.

Romské uchazečce o práci podnikatelka řekla, že ji nezaměstná, protože má s Romy špatné zkušenosti. Když dříve nějaké přijala, prý hned začali marodit, nebo ji okradli. Věří sice, že ne všichni jsou špatní, ale podle svých slov už nechce dál riskovat. A právě na tato slova by mohla těžce doplatit, za porušení antidiskriminačního zákona jí hrozí až milionová pokuta.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.