Členové Modrého týmu žalují ČSSD za výroky o komandech

- Aktuality autor: red

Členové Modrého týmu ODS ve čtvrtek podali u pražského městského soudu žalobu na ČSSD kvůli ochraně osobnosti. Reagovali tak na nedávnou ostrou kritiku volebního manažera ČSSD Jaroslava Tvrdíka.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Tým podporovatelů ODS Jaroslav Tvrdík mimo jiné přirovnal ke komandu, které si cvičila energetická společnost ČEZ. V první verzi tiskové zprávy ČSSD kritizující Modrý tým se objevil i příměr "k praktikám nacistické NSDAP". O žalobě informoval koordinátor Modrého týmu Petr Mach. 

Mluvčí ODS Martin Kupka ve volebním stánku ODS na Pankráci varoval před nastrčenými provokatéry v řadách Modrého týmu. Členové ODS podle něj na mítincích narazili na spekulace, podle nichž se v závěru kampaně objeví provokatéři, kteří by mohli fyzicky zaútočit na předsedu ČSSD Jiřího Paroubka a jeho ženu. 

Tvrdík začátkem května promítl novinářům sestříhané video z delšího záznamu dostupného na stránkách Modrého týmu ze setkání členů týmu, které se konalo 17. dubna ve Stodu u Plzně.

Na srazu mladí účastníci kromě slaňování či lukostřelby také absolvovali airsoftovou bitvu. Někdejší ministr obrany záběry přirovnal ke skandálnímu videu zobrazujícímu výcvik komanda ČEZ. 

Žalobu na ČSSD kvůli Tvrdíkovým výrokům a "manipulativnímu" videu podle Macha podalo sedm členů Modrého týmu, kteří se zúčastnili setkání ve Stodu. "Nežádáme o žádnou finanční satisfakci, chceme pouze omluvu pro všechny, kteří byli tímto způsobem očerněni ze strany ČSSD," řekl.

Tagy: kritika ČSSD ODS

Zdroje: ČTK