Dnes je čtvrtek 1. prosince 2022., Svátek má Iva
Počasí dnes 3°C Zataženo nízkou oblačností

Články autora

Ondřej Fér

Komentáře

Komentář: Na Hrad patří král. Místo amorálních veksláckých poskoků

Ondřej Fér 26. 8. 2015
Skoro století nepříliš úspěšných pokusů docílit v Česku funkční demokracie by snad mohlo stačit. Pojďme se na 100. narozeniny republiky vrátit k monarchii. Vyhovuje nám, přiznejme si to konečně. 
Komentáře

Komentář: Sobotka a Chovanec aka Chobotka, zdivočelé Řevnice a Zemanovy čisté ruce

Ondřej Fér 21. 8. 2015
Aktuální souznění sociálně demokratického ministra vnitra Milana Chovance s jeho představeným, premiérem Bohuslavem Sobotkou dosáhlo takové míry, že ti dva bez sebe nedají ani ránu. Jsou jako Pat a Mat, Špejbl a Hurvínek, Marx a Engels, Klus a Krajčo, a proto se jim začalo říkat stručně Chobotka. 
Komentáře

Od zákazu volného pohybu psů k novodobé říši usměvavých bonzáků

Ondřej Fér 19. 8. 2015
Jen co bude zregulujeme volný pohyb psů po ulicích, bude třeba něco udělat s volně pobíhajícími dětmi a důchodci, kteří na lavičkách zabírají místo kompostérům, poeziomatům a dalším vysoce interurbanistickým záležitostem. 
Komentáře

Komentář: Jak se #přijímají uprchlíci v Česku aneb Politické pijavice na cizím neštěstí

Ondřej Fér 12. 8. 2015
Postoj všech možných Konvičků, Chovanců a Zemanů k imigrantům nepředstavuje nic, co by měl člověk obdivovat. Pořád je to ale lepší než cynická vypočítavost, kterou někteří jedinci schovávají za hashtagem #přijímám a hranou "sluníčkovostí" se snaží nabrat politické body. 
Komentáře

Komentář: Prague Pride: Všichni jsme stejně teplí, jen někteři jsou si teplejší

Ondřej Fér 4. 8. 2015
Prague Pride ve jménu tolerance předvádí netoleranci, ve jménu boje proti šikaně šikanuje. Kdybych si měl vybrat mezi pochodem sexuálních menšin a fanoušků Sparty, volím Spartu. To je koneckonců taky "buzerantů parta". 
Komentáře

Komentář: Chvála doktora Ratha: O prokrastinaci, rovnosti a ponožkách v sandálech

Ondřej Fér 28. 7. 2015
Kdyby každý člověk odváděl svou práci s takovým nasazením, s jakým vedl svou obhajobu David Rath, v krátké době by naše ekonomika předehnala německou
Komentáře

Komentář: Evropa diktuje Řecku ponižující mír, který se jí zle vymstí

Ondřej Fér 20. 7. 2015
Jednu věc se naše civilizace odnaučila, totiž vítězit. Řecko je zatím posledním důkazem, že euroatlantický okruh je schopný vítězství nanejvýš utrpět. A dřív nebo později toho bude litovat stejně, jako toho litoval po první světové válce. 
Komentáře

Komentář: Heil Konvička: Raný fašismus v časech okurkové sezóny

Ondřej Fér 13. 7. 2015
Nemáte v poslední době pocit, že se Česko proměnilo v bitevní pole sluníčkářů a islamofobů? Obvinění z fašizování společnosti létají nalevo, napravo. Jenže jestli někdo skutečně fašizuje společnost, pak jsou to lidé, kteří se snaží nahradit zastupitelskou demokracii komunitním společenstvím a dalšími atributy údajné "demokracie 2.0".