Dnes je sobota 8. května 2021.
Počasí dnes 14°C Polojasno

Články autora

Kryštof Kruliš

Komentáře

Komentář: Irští ozbrojenci měli s Manchesterem více slitování

Kryštof Kruliš 23. 5. 2017
Manchester už před 20 lety zažil teroristický útok, který srovnal se zemí část jeho centra. V jednom se však od pondělního atentátu zásadně lišil - nikdo při něm totiž nezemřel, přestože šlo o mnohem mohutnější detonaci. 
Magazín

Odejít či zůstat: O osudu Británie mohou nakonec rozhodnout Irové

Kryštof Kruliš 7. 6. 2016
Historické britské referendum o setrvání v EU se nezadržitelně blíží. Na jeho výsledku se výrazně podepíše i názor Irů. Jaký scénář by si přáli víc? 
Komentáře

Komentář: Skotsko chce zachovat věrnost bruselským pánům. Co se s ním stane po Brexitu?

Kryštof Kruliš 5. 5. 2016
Před červnovým referendem o setrvání Spojeného království v Evropské unii zažijí ostrované ještě jedny volby. Ve čtvrtek jdou Skotové k volebním urnám zvolit svůj regionální parlament se sídlem v Edinburghu. Očekává se vítězství Skotské národní strany (SNP), která dlouhodobě usiluje o skotskou nezávislost. Jaký osud by pak čekal Skotsko po případném Brexitu?
Magazín

Američané si Brexit nepřejí. Britové nejsou nadšení

Kryštof Kruliš 22. 4. 2016
Americký prezident Barack Obama jako jeden z nejmocnějších mužů planety nesmí na oslavách 90. narozenin britské královny Alžběty II. chybět. Kromě gratulací přivezl do Británie také pár slov k Brexitu, proti kterému se nejspíš důrazně vysloví. Co přesně šéf Bílého domu pronese, vzbuzuje v řadách zastánců odchodu Spojeného království silné emoce.