Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Chtěli, abychom zradili Bártu, říkají nyní poslanci VV

Chtěli, abychom zradili Bártu, říkají nyní poslanci VV
zdroj: Mediafax

Než se začalo v médiích veřejně hovořit o obálkách s penězi exministra dopravy Víta Bárty (VV), vědělo o nich prý šest poslanců Věcí veřejných. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny (HN).

Vedle rebelujícího Jaroslava Škárky, Kristýny Kočí, Stanislava Humla a exmanažerky PR Aleny Maršálkové o nich prý věděl také poslanec Jiří Rusnok, nová místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová a Josef Novotný.

I když o tom žádná z uvedených osobností mluvit přímo nechce, ParlamentníListy.cz zjistily jména dalších poslanců strany, se kterými bylo počítáno, že se připojí k rebelům. S těmi, co věděli o obálkách, se však neshodují. 

Paradoxně se tak potvrzují informace z počátku celé kauzy. Už tehdy se totiž objevovaly hlasy, že uvnitř strany Věcí veřejných je až sedm rebelů, a ti všichni budou chtít poslanecký klub opustit. Spekulovalo se o různých jménech, tvrzení se však nikdy nepotvrdila. Pod vlivem neustále nových informací se pak na tuto spekulaci pozapomnělo.

S informacemi, že o obálkách s penězi od Víta Bárty vědělo více lidí, než se dosud připouštělo, však vyplouvají na povrch další věci.

Celý článek na ParlamentniListy.cz