Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Bezdomovec měl na Klause připravené vajíčko, zasáhla ale ochranka

Bezdomovec měl na Klause připravené vajíčko, zasáhla ale ochranka
zdroj: Mediafax

Jen hrstka lidí stála před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě, kde už netrpělivě čekal biskup František Václav Lobkowicz s kyticí pro manželku prezidenta. V katedrále byl už nachystaný pěvecký sbor. Kolem kostela postávali policisté a prezidentská ochranka. Prezident Václav Klaus se však zdržel v Integrovaném bezpečnostním centru Moravskoslezského kraje, a tak všichni netrpělivě čekali.

Před otevřenou katedrálou se objevil bezdomovec s vozíkem, ke kterému přistoupil bělovlasý muž a hlasitě jej přesvědčoval, aby s ním šel za prezidentem. „My nejsme žádná lůza, musíme mu to říct,“ křičel muž. Chvilku se slovně přetahovali, až k nim přistoupili policisté, což bezdomovce vyděsilo, a tak rychle odešel.

To vyvolalo zájem dokumentaristů České televize, kteří se zeptali policistů, proč jej nenechají mluvit. Muž ovšem přiznal, že má v kapse vajíčko. „A když se házelo na Paroubka, tak jste se klidně dívali, že?“ halasil muž.  Policisté to okamžitě nahlásili prezidentské ochrance, která muže odvedla.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma