Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Bém má nového poradce. Přeběhlíka od ODS k VV

Bém má nového poradce. Přeběhlíka od ODS k VV
zdroj: Archiv

Na pražský magistrát míří bývalý hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, který nyní kandiduje za stranu Věci veřejné. Primátor Pavel Bém by chtěl, aby mu dělal poradce ohledně stavby čističky v Tróji.

Petr Skokan, který přešel z ODS do strany Věci veřejné, by měl v Praze Bémovi radit v souvislosti s výstavbou čističky v Tróji.

Skokan ale není jediným Bémovým poradcem. S médii mu pomáhá bývalý šéf Českého rozhlasu Václav Kasík. Jako ředitel rozhlasu musel předčasně skončit v červenci, od listopadu už radí Bémovi.

Bém se je rozhodl zaměstnat na základě jejich odbornosti a minulosti. "Pan Kasík je muž, který řídil, tuším skoro osm let, Český rozhlas. To je zkušenost jak hrom. O takového mám skutečně zájem. A pan Skokan? Úspěšný hejtman Libereckého kraje a odborník na oblast vodohospodářské infrastruktury. O něm také nemůže být pochyb. Trochu mě vadí jeho současná politická angažovanost, nicméně odbornost je vždy na prvním místě," komentoval své dva poradce v MF Dnes primátor Bém.

První krok, který chce Skokan jako poradce udělat, je zajistit financování čistírny. Podle něj Praha potřebuje získat peníze z evropských fondů.

"Musíme se nejdříve dohodnout se Státním fondem životního prostředí na tom, co je k žádosti ještě třeba dodat. Hlavně se nesmí začít stavět dřív, než bude zajištěno financování, pak by Praha peníze nemusela získat nikdy," vysvětlil Skokan.

K politické straně Věci veřejné se Skokan rozhodl přejít po sedmnáctiletém členství v ODS. "Ano, Petr Skokan je lídrem naší kandidátky v Libereckém kraji," potvrdila ParlametnimListum.cz Anna Švejdová z liberecké kanceláře strany Věci Veřejné.

                                                                                                                           www.parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,550 21,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma