Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Bárta ve Sněmovně slzel. Vládu nepodpoří

Bárta ve Sněmovně slzel. Vládu nepodpoří
zdroj: Profimedia

V Poslanecké sněmovně před koncem debaty vystoupil faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta. S pohnutím připomněl, že byl obětí puče proti své straně a citoval klasiky. Jeho řeč ale byla hodně zmatená. Vláda podle očekávání získala 105 hlasů.

„Zažil jsem, nebojím se říci smutné, a rád bych řekl neopakovatelné, zkušenosti,“ shrnul emotivně Vít Bárta své politické působení. Lámal se mu při tom hlas. „Občanům České republiky mám potřebu dnes říci, že nepodpořím tuto vládu,“ prohlásil se slzami v očích. Bárta vyloučil, že by to bylo kvůli tomu, co se stalo jemu.

Koaliční smlouva není dodržována

„Nevěřím tomu, že mezigenerační solidarita je touto koalicí myšlena vážně,“ pustil se do kritiky vlády. „Sečteno a podtrženo: Není naplněna koaliční smlouva. Nejsou naplňovány body, které tvrdě vybojovaly Věci veřejné do dodatku koaliční smlouvy,“ pokračoval Bárta.

Bárta kritizoval také fakt, že nebudou zvyšovány platy učitelů. Připomněl proto slova Karla Havlíčka Borovského o tom, že existují jen poctivé a nepoctivé strany a poznají se podle toho, jak podporují školství.