Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes 7°C Polojasno

Bárta ve Sněmovně slzel. Vládu nepodpoří

Bárta ve Sněmovně slzel. Vládu nepodpoří
zdroj: Profimedia.cz

V Poslanecké sněmovně před koncem debaty vystoupil faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta. S pohnutím připomněl, že byl obětí puče proti své straně a citoval klasiky. Jeho řeč ale byla hodně zmatená. Vláda podle očekávání získala 105 hlasů.

„Zažil jsem, nebojím se říci smutné, a rád bych řekl neopakovatelné, zkušenosti,“ shrnul emotivně Vít Bárta své politické působení. Lámal se mu při tom hlas. „Občanům České republiky mám potřebu dnes říci, že nepodpořím tuto vládu,“ prohlásil se slzami v očích. Bárta vyloučil, že by to bylo kvůli tomu, co se stalo jemu.

Koaliční smlouva není dodržována

„Nevěřím tomu, že mezigenerační solidarita je touto koalicí myšlena vážně,“ pustil se do kritiky vlády. „Sečteno a podtrženo: Není naplněna koaliční smlouva. Nejsou naplňovány body, které tvrdě vybojovaly Věci veřejné do dodatku koaliční smlouvy,“ pokračoval Bárta.

Bárta kritizoval také fakt, že nebudou zvyšovány platy učitelů. Připomněl proto slova Karla Havlíčka Borovského o tom, že existují jen poctivé a nepoctivé strany a poznají se podle toho, jak podporují školství.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma